Yhteystiedot

Tilaukset

Digipalvelut, osoitteenmuutokset, jakelunkeskeytykset, asiakastietojen muutokset sekä
muut tilauksiin liittyvät asiat.

Asiakaspalvelua verkossa 24/7

Chat-palvelu arkisin klo 8-22, la-su klo 10-18

Sähköposti: asiakaspalvelu@keskisuomenmedia.fi

 

Lukijailmoitukset

Järjestöilmoitukset, luokitellut ilmoitukset, perheilmoitukset, kuolinilmoitukset ja surukiitokset

Jätä ilmoitus 24/7 ksml.fi/ilmoita

Sähköposti: lukijailmoitukset@keskisuomenmedia.fi
Laitathan viestin aiheeksi lehden nimen ja ilmoituksen julkaisupäivän.

 

Asiakaspalvelu

Tilauksiin ja lukijailmoituksiin liittyvät asiat.

Puhelinpalvelu 014 622 133
Avoinna: ma-pe klo 9.00-14.00

Tallennamme puhelut asiakaspalvelutapahtumien varmentamiseksi
sekä asiakaspalvelun koulutusta varten. Puhelun hinta mpm/pvm, jonotus on maksullista.

Asiakaspalvelupiste
Avoinna: ke-to klo 9-14
Asiakaspalvelupisteemme sulkeutuu 1.6.2024, jonka jälkeen toimipisteessä ei ole tiskiasiakaspalvelua.

Käyntiosoite:
Keskisuomalaisen toimitalo, Aholaidantie 3, Jyväskylä
Avoinna: ma-pe 8.30-16.00

Postiosoite: PL 159, 40101 Jyväskylä

Ota yhteyttä asiakaspalveluun

 

Kuluttajamyynti ja jakelu

Erkki Ekonen 0500 641 934, kuluttajamyynnin johtaja

Jakelu ja jakelupäivystys

Ilmoita jakeluvirheestä

Postin jakelupäivystys
p. 020 025 200 (pvm/mpm)
Avoinna: ma-pe klo 6.30-16.00, la klo 7-12.00, su ja arkipyhät klo 8.00-12.00
jakelupalautteet.keski-suomi@posti.com

Halli, Vilppula, Mänttä, Längelmäki ja Virrat (taajama-alueet)
p. 020 025 200 (pvm/mpm)
Avoinna: ma-pe klo 6.00-16.00, la-su ja arkipyhät klo 6.00-12.00

Kangasniemi (taajama-alue)
p. 020 025 200 (pvm/mpm)
Avoinna: ma-pe klo 6.00-16.00, la klo 7-12.00, su ja arkipyhät klo 8.00-12.00

Joutsa, Hartola, Sysmä ja Kuhmoinen (taajama-alueet)
p. 0100 4070 (pvm/mpm)
Avoinna: ma-pe klo 6-16.00, la-su ja arkipyhät klo 6.00-12.00

Pieksämäki ja Naarajärvi (taajama-alueet)
p. 0100 4090 (pvm/mpm)
Avoinna: ma-pe klo 6.00-16.00, la-su klo 6.00-12.00

Perho
p. 0800 301 01 (maksuton)
Avoinna: ma-pe klo 7.00-16.30, la-su ja arkipyhät klo 7.00-9.30

Varhaisjakelu toimittaa puuttuneen lehden seuraavan aamun jakelussa.

Jakelumuutokset ja muut jakeluasiat

jakelu@keskisuomalainen.fi

Medialaskutus

p. (09) 2730 0230 ma-pe 8.30-16.00
laskutus.keskisuomenmedia@media.fi

Mediamyynti

Mediamyynnin yhteystiedot löydät mediamyynnin sivuilta.

Toimitus

Lähetä juttuvinkki tai uutiskuva

Lähetä mielipidekirjoitus lehteen

Voit myös soittaa juttuvinkin numeroon 014 622 271 (ma–su 7.00–22.45) tai lähettää sen teksti- tai WhatsApp-viestillä numeroon 050 572 5731.

Uutistoimitus: uutiset@keskisuomalainen.fi
Mielipide: mielipide@keskisuomalainen.fi
Talous: talous@keskisuomalainen.fi
Ulkomaat: ulkomaat@keskisuomalainen.fi
Urheilu: urheilu@keskisuomalainen.fi
Tänään: tanaan@keskisuomalainen.fi
Kulttuuri: kulttuuri@keskisuomalainen.fi
Televisio: ohjelmatiedot@keskisuomalainen.fi
Kuvakeskus: kuvaamo@keskisuomalainen.fi
Grafiikka ja ulkoasu: graafikot@keskisuomalainen.fi
Tietopalvelu: tietopalvelu@keskisuomalainen.fi

Keskisuomalaisen toimituksen kaikki yhteystiedot

Vaihde

p. 014 622 000, ma-to klo 8.30-16.00

Palaute

Anna palautetta